Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producenci
Bambusove Love
Bambus ekologiczną alternatywą

Bambusove love

Bambus to roślina wieloletnia z rodziny wiechlinowatych, która oferuje nieograniczony potencjał na przyszłość. Daje nam; siłę, zrównoważony rozwój, wszechstronność i ekologiczną alternatywę, ale przede wszystkim – daje nam szansę na życie w zgodzie z naturą.

Oto dziesięć prawd, które czynią bambus rośliną przyszłości:

  1. Zasób odnawialny. W zależności od gatunku, bambus może być zbierany sukcesywnie od jednego do pięciu lat. Twarde drewno, takie jak dąb, potrzebuje co najmniej czterdziestu lat, zanim dojdzie do jego zbioru. Każdego dnia tysiące hektarów lasów ginie na całym świecie w wyniku wylesiania. Wszechstronność bambusa jako substytutu twardego drewna daje szansę na radykalne zmniejszenie tej liczby i ochronę tych terenów leśnych, które nam jeszcze pozostały.
  2. Pochłanianie gazów cieplarnianych. Bambus absorbuje dwutlenek węgla i uwalnia o 35% więcej tlenu do atmosfery niż jakikolwiek gatunek drzew liściastych.
  3. Niesamowite tempo wzrostu. Niektóre odmiany mogą dziennie urosnąć do 1–2 metrów lub 18 metrów w ciągu 90 dni. Żadna roślina na planecie nie ma tak szybszego tempa wzrostu. Zebrany – natychmiast się regeneruje i potrafi wyhodować nowe pędy z rozległego systemu korzeniowego, bez potrzeby dodatkowego sadzenia lub uprawy.
  4. Bardzo mało odpadów. Po zebraniu praktycznie każda część rośliny jest wykorzystywana do wytwarzania szerokiej gamy produktów. Od mulczu (okrywa ochronna gleby, umieszczana na jej powierzchni głównie w celu zniwelowania niekorzystnych oddziaływań czynników siedliskowych) wzbogacającego gleby – do pięknych mebli po pałeczki, można praktycznie wykorzystać każdą część rośliny.
  5. Wszechstronność. Bambus okazuje się być świetnym zamiennikiem drewna w prawie każdym zastosowaniu. Papier, podłogi, węgiel, materiały budowlane,  i wiele więcej można zrobić z bambusa. Co ważniejsze, włókna bambusowe są znacznie mocniejsze niż włókna drzewne i znacznie mniej podatne na odkształcenia wynikające ze zmiennych warunków atmosferycznych.
  6. Bezproblemowość w uprawie. Nie wymaga żadnych nawozów, pestycydów ani herbicydów. W przeciwieństwie do większości upraw, bambus nie potrzebuje żadnych chemikaliów rolniczych. Odmiennie niż choćby bawełna, która jest jedną z najbardziej intensywnie spryskiwanych roślin na świecie i szybko wyczerpuje składniki odżywcze w glebie, bambus nie tylko nie wymaga nawożenia, ale też nie zanieczyszcza środowiska wydzielanymi przez siebie substancjami chemicznymi.
  7. Ochrona gleby. W odróżnieniu od terenów leśnych, które po wycince i wypaleniu pozostałych pni – bardzo łatwo ulegają erozji wodnej i powietrznej, bambusowe korzenie pozostają na miejscu po zbiorze, gdzie zapobiegają erozji i pomagają zatrzymywać składniki odżywcze bezcenne dla kolejnych upraw.
  8. Rozwój ekonomiczny. W krajach słabiej rozwiniętych, gdzie bezrobocie prowadzi do niepokojów społecznych, hodowla bambusa i produkcja bambusowych wyrobów; zapewniają miejsca pracy w obszarach, które rozpaczliwie potrzebują stabilizacji społecznej i gospodarczej.
  9. Bambus rośnie w różnych warunkach. Bez komplikacji radzi sobie w suchych regionach, gdzie brak wody powoduje wymieranie innych roślin, a ponieważ jego korzenie są pozostawione na miejscu po zbiorze, dodatkowo magazynuje zapasy wilgoci w glebie. Od podmokłych terenów nizinnych, po wyżyny i góry; bambus rozwija się bezproblemowo w szerokim zakresie temperatur i klimatów.
  10. Optymizm i współpraca kulturalna. W niespokojnym świecie, w którym toczą się wojny o zasoby, rosnąca popularność produktów z bambusa stanowi szansę na porozumienie różnych kultur i zrównoważenie dzielących ich różnic dzięki handlowi i współpracy gospodarczej, na której wszyscy możemy tylko zyskać.

wykorzystaliśmy artykuł opracowany przez Zuzii i prezentowany na firmowym fb

Poznaj INSIGHT - kosmetyki do włosów

 

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów mogą mieć fryzjerską jakość! Domowe sposoby na bujną fryzurę być może są skuteczne, ale też czasochłonne i nie zawsze wygodne. Dlatego w NatureWay poszukiwaliśmy alternatywy - i znaleźliśmy. Fryzjerską markę kosmetyków INISIGHT.

czytaj całość »
Ekologiczny makijaż - kosmetyki Couleur Caramel

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych kolorowych kosmetyków. To cieszy osoby takie, jak ja, które rzadko kiedy wychodzą z domu bez makijażu, a którym bardzo zależy na wysokiej jakości produktach. Postanowiłam przetestować markę Couleur Caramel - ponieważ jestem wymagająca, wystawiłam ją na naprawdę ciężkie próby! Czy zdała egzamin?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl